У продовження VII Національного молитовного сніданку, присвяченого 1030-річчю Хрещення Руси-України, що відбувся 31 травня за участю міністра освіти і науки Лілії Гриневич, Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, ректорів і науковців, 1 червня пройшов Молитовний університетський сніданок в Київському кооперативному інституті бізнесу і права (ККІБП).
У заході взяли участь науковці та державотворці США, Канади, Великобританії, представники МОНу та Мінмолодьспорту, освітяни й науковці різних закладів вищої освіти, голови рад молодих учених київських університетів.
Молитовний сніданок відбувся за ініціативою Ольги Романенко та Тетяни Камінської (ректора ККІБП). Попередні університетські молитовні сніданки для науковців відбувалися в Академії педагогічних наук України (Університет менеджменту освіти).
Після читання Книги Приповістей Соломонових учасники виступали в обговоренні значення прочитаних притч у сучасних реаліях.
Надихаючою була промова Луї Гомерта, конгресмена США семи скликань від Республіканської партії, ветерана армії США. «В 70-х роках під час навчання у школі я провів літо в Україні за програмою обміну учнями. І тоді нас попередили, щоб ми нічого не говорили про духовність у навчальних закладах, бо в кращому випадку нас депортують назад в США. Сьогодні наші серця сповнюються радістю, коли ми бачимо, що в Україні відбуваються такі позитивні зрушення, зокрема, парламентські та університетські молитовні сніданки, адже це свідчіть про декомунізацію, зростання свободи слова та свободи совісті у країні», — зазначив конгресмен.
Джордж Роллер, PhD в юридичних науках зі США, розповів про важливість взаємодії громадськості та влади в реалізації освітньої політики у їх країні. Він наголосив, що науковці, як і інші громадяни своєї країни, повинні бути відповідальними за своїх представників у владі не лише під час виборів, але і протягом всього періоду. Американці доволі уважно слідкують за державними управлінцями, вони цікавляться, чим живе їх представник у владі, які закони та рішення приймає, не лише критикують, але і підтримують у складні часи, допомагають готувати рішення та чітко висловлюють власну позицію і бачення реформ. Крім того, найбільше вражає, як вони моляться за владу, про мудрість у прийнятті рішень для процвітання країни.
Організатори молитовного сніданку також наголосили, що в рамках виконання Указу Президента України Петра Порошенка «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020» передбачене духовно-моральне виховання. Україна, як християнська країна, що протягом 1030 років формувалася на цінностях Біблії, має забезпечити знання Першокниги в Україні молодому поколінню та їх викладачам.
Незважаючи на те, що в часи СРСР Біблію видаляли з усіх навчальних програм, досвід успішних країн світу (США, Європи, Канали) доводить, що успіх цих країн значною мірою залежав від вивчення Біблії та впровадження біблійних законів як у законодавство країн, так і в освітні програми та щоденне життя народу.
Ольга Романенко